Exluzivní řadu vín s názvem Grand Rezerva má od června ve svém portfoliu bzenecký Vinný dům.

Pod elegantní černou etiketou se zlatým písmem a logem Vinného domu v ní najdete vždy dvě nejlepší bílá a dvě červená vína, vybraná na základě firemního výběru pro daný rok.

V nabídce jsou letos v této řadě čtyři jakostní vína s přívlastkem v pozdním sběru nebo ve výběru z hroznů. Dvě z nich zrála 12 měsíců v dubovém sudu.

A která jsou tedy nejlepší vína vinařství Vinný dům pro tento rok?

„Do naší nové exkluzivní kolekce jsme firemním výběrem zařadili Chardonnay 2016 výběr z hroznů, víno bílé polosuché z trati Staré Hory v Sudoměřicích. Má zlatavou barvu a ovocitou chuť zralých meruněk, ananasu a bílých květů šeříku. Vůně je harmonická, ovocná, minerální, doplněná o tóny medu,“ popsal jednatel Vinného domu Dušan Černoch.

Dále v Grand Reservě najdete letos Veltlínské zelené 2017 v pozdním sběru s výraznou chutí po bílých grepech a vůní po lipovém květu, které se vyznačuje skvělou vyvážeností mezi cukrem a kyselinou. Dalším vínem kolekce Grand Reserva je Zweigeltrebe 2016, výběr z hroznů, červené suché. Víno temně červené barvy a ovocité vůně po černých třešních s tóny černého lesního ovoce. Chuť je marmeládová, po ostružinách se sametovou dochutí a jemným tříslem,“ popisuje Dušan Černoch.

A kdo má rád Ryzlink rýnský, i toto víno ročníku 2016 v nové kolekci najde.

„Je to jiskrné víno zlatožluté barvy s vůní po přezrálých citrusech. Chuť je mohutná, ovocná, po kandovaném ovoci, s chutí medu,“ dodává ještě jednatel Vinného domu.

Objednávat můžete na vino@vinnydum.cz nebo marketing@vinnydum.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *