Naše Neuburské výběr z hroznů 2016 a Rulandské bílé pozdní sběr 2016 se líbilo porotcům prestižní tuzemské vinařské soutěže s mezinárodní účastí v Litoměřicích. Vinný dům za ně získal zlaté medaile!

 Dvě zlaté medaile z nejprestižnější vinařské soutěže v tuzemsku – Vinařské Litoměřice 2018 – získal od odborné poroty Vinný dům Bzenec. Hodnotitelské komisi se nejvíce líbilo naše Neuburské, výběr z hroznů 2016 a Rulandské bílé pozdní sběr stejného ročníku.

„Oceněné Neuburské pochází z trati Knížecí vyhlídka ve Valticích, tedy z Mikulovské podooblasti. Jedná se o víno vzácně pěstované odrůdy, které je plné, robustní, s minerálním podtextem vápencových půd,“ popsal jednatel Vinného domu Dušan Černoch.

Rulandské bílé, které také zachutnalo porotcům, se zase vyznačuje intenzivním aroma a plnou chutí, která nabízí tóny jižního ovoce a karamelu.

Kromě těchto dvou vín zabodoval ve velké konkurenci moravských a českých vín s mezinárodní účastí také Ryzlink vlašský pozdní sběr 2016 a Alibernet výběr z hroznů 2015, které získaly stříbrné medaile.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *