RYZLINK RÝNSKÝ výběr z hroznů a také RYZLINK RÝNSKÝ pozdní sběr, oba ročníky 2016 – tato dvě vína s etiketou bzeneckého vinařství Vinný dům budete moci na zámku ve Valticích už od 2. února ochutnat v kolekci nejlepších 100 vín České republiky pro letošní rok!

 

Kromě našich zlatavých ryzlinků s mohutnou ovocitou chutí s tóny medu, které v náročném hodnocení sommelierů získaly zlatou medaili, se do kolekce toho nejlepšího, co naši vinaři vyprodukovali, probojovalo letos se stříbrnou medailí také RULANDSKÉ BÍLÉ 2017 pozdní sběr!
A my z toho máme obrovskou radost. „Dostat se v tak obrovské konkurenci tuzemských vinařů mezi 100 nejlepších vín České republiky je velký úspěch. Nejprve probíhají v červenci až srpnu podoblastní nominační kola, v listopadu pak hodnocení prvního kola. Teprve v prosinci proběhne vždy finální hodnocení,“ přiblížil organizaci nejvyšší soutěže vín v ČR jednatel Vinného domu Bzenec Dušan Černoch.

Každé víno má v Salonu vín svůj prezentační box, ve kterém jsou oceněné lahve jednotlivých vinařství uskladněny. Na každém boxu je přitom kompletní popis vína včetně jeho senzorické charakteristiky a aromatického profilu, stejně jako mohutnosti a struktury vína. Kolekce nejlepších vín slouží nejen k degustaci přímo na místě, oceněná vína je možné si ve Valticích také zakoupit. Počet lahví pro prodej může být ovšem omezen.

Salon vín je stálá veřejná degustační expozice na zámku ve Valticích, otevřena je celoročně s výjimkou ledna. Běžná otevírací doba: Úterý – čtvrtek 9:30 – 17:00, pátek – sobota 10:30 – 18:00, v období červen – září je otevřeno také v neděli 10:30 – 17.00
Salon vín – národní soutěž vín ČR je nejvyšší soutěží vín v ČR. Pořádá ji Národní vinařské centrum, o.p.s., a jako jediná soutěž vín u nás má oficiální garanci profesní svazové organizace – Svazu vinařů ČR. Ročník 2019 je již 19. ročníkem.
Záštitu nad Salonem vín 2019 převzal letos dokonce prezident České republiky Miloš Zeman a ministr zemědělství Miroslav Toman. (HR)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *