fbpx

Espirit de Dryades by Tonnelleries Vicard

Vicard se nachází v srdci regionu Cognac a od svého založení v roce 1925 zůstal samostatným rodinným podnikem. Naše vášeň pro toto řemeslo a naše spojení s vinaři po celém světě nám pomohly si uvědomit, že budoucnost naší tradice je zajištěna prostřednictvím inovace. Největší silou naší společnosti je tento inovativní duch, který nás přenesl přes šest generací.

„Esprit de Dryades“ je výzkumná a vývojová společnost založená v roce 2010 Jean-Charlesem Vicardem, jedná se o nejvyšší produktovou řadu bednářství, pod synonymem „To nejlepší z lesa“.

Metody skládání a toastování, které se tradičně používají při výrobě barriquových sudů, mají přirozeně malou složku variability, a proto je nemožné reprodukovat rok co rok nebo dokonce barrique za barriquem ve stejné kvalitě. Klíčem k tomu, aby bylo možné dosáhnout konzistence a reprodukovatelnosti v procesu toastování, je přesně stanovené v době trvání, teploty a podmínek prostředí.

Tvorba EDD sudů probíhá na molekulární úrovni pomocí nových patentovaných toastovacích kabin, které umožňují eliminovat variabilitu vyplývající z klíčových prvků ožehnutí, kouřových plynů a okolní teploty. Naše toastovací systémy, plně řízené počítačovým systémem, umožnily vytvořit nejen příznivější prostředí pro zaměstnance společnosti Tonnellerie, ale také získat přesnou reprodukovatelnost vytvořených barriquových sudů.

Kontaktní údaje

Provozovna:
Dúbrava 1605, 696 81 Bzenec
ID datové schránky: 6zsana3
Právnická osoba je zapsána v obchodním rejstříku vedeného u Městského soudu v Praze pod sp. zn.: C 198012.

Tel: +420 725 948 759
E-mail: obchod@vinnydum.cz